آموزش

تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و الجی و برندهای دیگر

فیلتر یخچال نیاز به تعویض ندارد! قطعاً تعویض فیلتر برای داشتن آب سالم و گوارا در یخچال بسیار ضروری است. از آنجایی که آب شهری دارای نا خالصی ها و جرم است فیلتر یخچال آنها را به خود جذب کرده و پس از مدتی نیاز به تعویض پیدا می کند. فیلتر آب یخچال تنها در برخی از مدل یخچال های پیشرفته که قابلیت اتصال به آب شهری را دارند تعبیه شده است و در هر برند متفاوت است، تعویض فیلتر برای بسیاری از کاربران شاید چندان ساده و آسان نباشد.
با توجه به این موضوع، در این مقاله طرز تعویض فیلتر ساید، فواید تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و الجی و دیگر برندها را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید فیلتر یخچال خود را به آسانی عوض کنید. البته اگر شما توان مالی لازم را برای خرید یخچال ساید جدید فیلتردار را ندارید، انتخاب یخچال دوقلو نیز می تواند برای شما یک گزینه بسیار عالی باشد. چرا که قیمت یخچال دوقلو در کنار تکنولوژی هایی که به آن مجهز شده است بسیار مناسب است.

اهمیت فیلتر یخچال

یکی از اصول سالم زندگی کردن استفاده از آب آشامیدنی سالم است. طبیعتاً آب شهری دارای املاح و رسوباتی است که می تواند تا حد زیادی مضر باشد. در چنین حالتی خرید یخچال فریزر با دارا بودن فیلتر بهداشتی کمک بسیاری به جذب هر گونه باکتری احتمالی، جرم و رسوب آب می کند.
اکنون به نظر شما چرا فیلتر یخچال مهم است؟ یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از فیلتر یخچال از بین بردن بو، ذرات معلق آب، جرم و رسوب برای انجام فرایند یخسازی و آب آشامیدنی است. فیلتر بهداشتی نه تنها دسترسی کاربران به آب تصفیه شده و شفاف و تمیز را ممکن می کند بلکه موجب می شود تا عملکرد دستگاه در قسمت یخساز و آبریز به بهترین شکل ممکن انجام شود.

تعویض فیلتر یخچال

مدل های فیلتر بهداشتی یخچال

فیلتر یخچال بسته به مدل و برند یخچال متفاوت است به طوری که شما می توانید متناسب با مدل، تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ، تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی را انجام دهید. البته اگر خرید یخچال ساید بای ساید و تعویض فیلتر برای شما دشوار است، انتخاب خود را می توانید به مدل های دوقلو از برند ال جی محدود کنید. زیرا قیمت یخچال دوقلو ال جی با توجه فناوری های که دارد به نسبت مدل های ساید از رِنج بهتری برخوردار است. انواع مدل های فیلتر یخچال عبارتند از:

فیلترهای معمولی

برخی از مدل یخچال ها در بازار موجود هستند که فیلتر تعبیه شده در آنها معمولی است. مواد استفاده شده در آنها پودر زغال یا کربن فعال برای جذب آلاینده های موجود در آب است. در نظر داشته باشید این نوع از فیلتر ها نمی توانند تمام ذرات و رسوبات موجود در آب را جذب و از بین ببرند.

فیلترهای آنتی باکتریال

فیلترهای آنتی باکتریال نوع دیگری از فیلترها هستند که علاوه بر جذب سختی آب، توانایی جذب باکتری هایی که ممکن است داخل آب باشند را نیز دارند، با توجه به عملکرد این نوع از فیلتر شما می توانید در نهایت آب تصفیه شده و کاملاً سالمی را داشته باشید. نا گفته نماند در صورت عدم تعویض فیلتر یخچال در وقت مناسب شما نباید انتظار دسترسی به آب کاملاً تصفیه شده را از یخچال خود داشته باشید.

فیلترهای بیرونی و داخلی

در بیشتر مدل یخچال های ساید که امروزه در بازار عرضه می شوند از دو فیلتر در قسمت داخلی و خارجی استفاده شده است. به طوری که از یک فیلتر بر روی شیلنگ در قسمت ورودی آب و از یک فیلتر در قسمت داخل یخچال که ممکن است در زیر سقف و یا نزدیک جا میوه دستگاه باشد استفاده شده است.
طریقه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ یا ال جی از مدل های بیرونی و داخلی شاید برایتان چندان راحت نباشد و شما مجبور باشید عوض کردن آن را به دست تکنسین مربوط بسپارید.

تعویض فیلتر یخچال

انجام مراحل تعویض فیلتر یخچال

فرض کنید شما یک یخچال ساید از هر برندی که باشد با قابلیت فیلتر بهداشتی آب خریداری کرده اید و اکنون وقت آن رسیده تا فیلتر را عوض کنید. چه مراحلی را انجام می دهید؟ قرار گیری فیلتر در هر برند متفاوت است که در ادامه مراحل تعویض فیلتر یخچال در برندهای بوش، ال جی و سامسونگ که اصلی ترین برندهای تولید کننده یخچال فیلتر دار هستند را توضیح خواهیم داد.
البته اگر خرید یخچال با قابلیت فیلتر بهداشتی از برندهای بوش و ال جی برای شما اقتصادی نیست می توانید از برند معتبر سامسونگ این مدل را انتخاب کنید. چرا که برخی از مدل یخچال های ساید سامسونگ نیز دارای فیلتر بهداشتی هستند که شما می توانید با مناسب ترین قیمت یخچال ساید بای ساید سامسونگ را خریداری کنید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال سامسونگ عبارت است از :

 • شیر آب یخچال در ابتدا بسته شود.
 • ابتدا فیلتر آب یخچال را که در هر مدل متفاوت است و احتمالاً در پشت دستگاه قرار دارد پیدا کنید.
 • برای جلوگیری از نشت آب شیر آب یخچال را قطع کنید.
 • محفظه فیلتر را باز کنید، در نظر داشته نحوه باز کردن محفظه در هر مدل فرق دارد ممکن است اهرمی، چرخشی یا فشاری باشد.
 • فیلتر قدیمی را در خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و باز کنید، اگر دکمه ای بود فشار دهید.
 • فیلتر جدید را وارد کرده و در جهت عقریه های ساعت بچرخانید. ممکن است از نوع دکمه ای باشد و با فشار دادن دکمه در جا خود قرار گیرد.
 • محفظه فیلتر را پس از تراز شدن ببندید.
 • شیر آب یخچال را باز کنید، چند دقیقه اجازه دهید تا آب از فیلتر جدید برای رفع نا خالصی ها رد شود.
 • اکنون می توانید تنظیمات مربوط به یخساز را برای انجام فرایند جدید فیلتر ریست کنید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال ال جی شامل :

 • قبل از هر اقدام شیر آب را ببندید.
 • محل فیلتر را در یخچال شناسایی کنید.
 • اگر فیلتر اب یخچال ال جی در زیر سقف دستگاه قرار داشت پوشش محافظ را به سمت پایین بچرخانید و فیلتر را بیرون بکشید. اما اگر در قسمت داخلی و در پشت طبقه اول قرار دارد فیلتر را به سمت بیرون بکشید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • فیلتر جدید را قرار دهید.
 • سپس جریان آب را وصل کرده و تنظیمات یخساز را دوباره راه اندازی کنید.

مراحل تعویض فیلتر یخچال بوش :

 • شیر آب یخچال را ببندید.
 • محفظه فیلتر را که معمولاً در گوشه سمت راست داخل یخچال قرار گرفته و دکمه ای است را باز کنید.
 • فیلتر قدیمی را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا باز شود.
 • فیلتر جدید را از قسمت سر فیلتر داخل محفظه قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به طور کامل قرار گیرد.
 • محفظه فیلتر را ببندید و شیر آب را باز کنید.
 • آب را چند دقبقه از دیسپنسر برای خروج ناخالصی های فیلتر عبور دهید.
 • سپس تنظیمات یخساز یخچال بوش را برای فرایند جدید فیلتر ریست کنید.

بهترین زمان تعویض فیلتر یخچال

عوارض تعویض نکردن فیلتر یخچال ساید در زمان مشخص به طور مستقیم روی طعم و بوی آب، ورود باکتری و رسوب به داخل آن و همچنین پایین آمدن کارایی یخچال بسیار تأثیر گذار است. با توجه به لزوم عوض کردن فیلر یخچال، بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و الجی و برندهای دیگر به طور معمول 6 ماه یک بار است که البته این زمان می تواند با توجه به میزان استفاده شما از آب یخچال متغیر باشد.
از آنجایی که تنها مدل های ساید پیشرفته که قابلیت اتصال به آب شهری را دارند از قابلیت فیلتر بهداشتی برای تصفیه آب برخوردار هستند شما می توانید خرید یخچال ساید خود را از برند بوش انتخاب و خریداری کنید. اما باید در نظر داشته باشید که قیمت یخچال ساید بوش در مقایسه با سایر برندها صرف هزینه بیشتری را طلب می کند.

تعویض فیلتر یخچال

علائم و نشانه های تعویض فیلتر یخچال

مسلماً زمانی که فیلتر یخچال کارایی خود را از دست داده باشد آب یخچال طعم و بوی نا مطبوعی به خود می گیرد به طوری که حتی ممکن است آشامیدن آن ممکن نباشد. جدای از بو گرفتن آب در صورتی که فیلتر یخچال رسوب و جرم زیادی را به خود گرفته باشد فشار آب در قسمت آبریز کم می شود و شما با توجه به این موضوع باید نسبت به عوض کردن فیلتر یخچال اقدام کنید. در اینجا باید باز هم تأکید کنیم که قابلیت فیلتر بهداشتی تنها روی یخچال های ساید جدید تعبیه شده است که خرید آنها صرف هزینه بیشتری را طلب می کند. اگر شرایط لازم برای خرید یخچال ساید را ندارید با بهترین و مناسب ترین قیمت یخچال دوقلو را با حداکثر قابلیت می توانید خریداری کنید.

فواید نظافت و نگهداری فیلتر یخچال

سعی کنید تعویض فیلتر یخچال ساید را تنها به زمانی موکول نکنید که طعم و بوی آب تغییر پیدا کرده است چرا که نه تنها کیفیت آب را تا حد زیادی کاهش می دهید بلکه کارایی و فشار آب در قسمت آبریز دستگاه را نیز کم می کنید. بنابراین چِک کردن به موقع فیلتر تا حد زیادی می تواند زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ را به تعویق بیندازد.
در نظر داشته باشید که طراحی و فناوری های تعبیه در یخچال های ساید بای ساید و دوقلو تا حدودی مشابه هم هستند و به همین دلیل برخی از کاربران از یخچال های دوقلو نیز انتظار بهره مندی به فیلتر بهداشتی را دارند. در واقع مدل های دوقلو از این فناوری پشتیبانی نمی کنند و تنها دارای یک آبریز معمولی هستند، البته شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت یخچال ساید بای ساید با دوقلو را مطالعه کنید.

تعویض فیلتر یخچال

خرید بهترین یخچال ساید با قابلیت فیلتر بهداشتی

با توجه به کارایی و قابلیت فیلتر بهداشتی در دسترسی کاربران به آب آشامیدنی سالم و تصفیه شده؛ نگهداری و تعویض به موقع آن می تواند بر کیفیت آب و همچنین بازدهی یخچال شما در طولانی مدت بسیار تأثیر گذار باشد. با توجه به اهمیت این موضوع سعی کنید در زمان لازم نسبت به تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید ال جی، سامسونگ و بوش برای بهره وری بهتر اقدام کنید.
اکنون اگر با روش های تعویض فیلتر یخچال، شناسایی علائم برای عوض کردن، زمان و نگهداری فیلتر یخچال، آشنا شده اید و قصد خرید یخچال ساید بای ساید با قابلیت فیلتر بهداشتی را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم محصولات ما را در فروشگاه اینترنتی آترین پلاس مشاهده کنید و در صورت تمایل با تضمین اصالت، پرداخت در محل، ارسال سریع و بهترین قیمت، ثبت سفارش خود را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا